Ben,

31. Ağustos 1980, Düsseldorf’a yakın olan Almanya’nın Meerbusch kasabasında dünyaya gelmişim. Çok genç ve aşkları dillere destan olan bir anne ve babanın üç kız çocuklarından ilki. Liseye kadar eğitimi Düsseldorf’ta bitirildikten sonra, 2001‘de Üniversiteyi Rheinische Friedrich Wilhelms Bonn’da okudum.

2005 Uluslararası İlişkiler, Hukuk ve Pedagoji Magistra Artium’u tamamladıktan sonra, Doktorayı Hamburg Üniversitesinde yapmak üzere hazırlıklarımı başlamıştım ama olmadı.

2009’da Schott AG’nin teklifi üzere İstanbul’a danışmanlık teklifi geldi. Yurda dönmek, İstanbul’da yaşama hayali çok çekici geldi. 2009 Schott Türkiye’ye Danışman olarak başladıysam da, 2010 da Satış ve Pazarlama Müdürü olarak kariyerimin başlangıcını hep burnumda tüten Türkiye’de başladım.

2013 Ocak’ta dünya devi Knauf’un Güney Avrupa, Orta Doğu, Güney Asya ve Afrika Ankara CEO’su Isabel Knauf’ un ‚Regional Ekibi‘nde, Head of Market Management Direktörü olarak görevimi sürdürmekteyim.

Kendimi kısaca tanımlamam gerekirse; Araştırmacı ruhlu, yüksek motivasyona sahip ve kaliteli zaman geçirmeye önem veririm. İnsan ilişkilerim en güçlü yanım olduğu söylenir, sabırsızlığım ise en zayıf yanım 🙂 

Yoğun iş tempomun yanı sıra ailem ve oğlum Can ile vakit geçirmeği çok önemsiyorum. O uyuduğunda veya seyahat ettiğimde, ilgimi çeken konu ‚Gender Diversity‘ ve ‚Glass Ceiling‘ i araştırmakla geçmekte. Bu konun çok önemli olduğunu düşünmekle birlikte, kariyer yapmak isteyen kadınların kesinlikle ilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü kendini geliştiren bir insan, gelişmiş nesiler yetiştirebilir.